Na czym polega izolacja pianką poliuretanową?

Na czym polega izolacja pianką poliuretanową?

Na czym polega izolacja pianką poliuretanową?

Co to jest pianka poliuretanowa? To pianka, która składa z surowców uzyskiwanych z surowej ropy naftowej. Pianka ta służy do izolacji oraz termoizolacji. Podczas dozowania substancja ta wchodzi w reakcję z dwutlenkiem węgla. Produkt ten jest używany praktycznie przy każdych większych pracach remontowych.

Dzięki swoim właściwościom i łatwości użycia posiada szereg praktycznych zastosowań. Stosuje się ją do uszczelniania ram okiennych, drzwiowych, izolacji elementów instalacji hydraulicznej oraz grzewczej. Może też służyć do zaklejania szczelin w dachach, ścianach i stropach, ale może również stanowić element izolacji termicznej, bądź akustycznej.

Pianka PUR a izolacja budynków

Piankę montażową dobiera się w zależności do przeprowadzanych prac remontowych. Jeśli przeprowadzamy prace budowlane na zewnątrz budynku, powinniśmy użyć pianki, która będzie posiadała tolerancję temperaturową dostosowaną do panującej pory roku. Jeśli pracujemy w ujemnych temperaturach, powinniśmy zastosować piankę zimową, natomiast jeśli dokonujemy prac w temperaturach dodatnich, nawet do 30°C, powinniśmy wykorzystać piankę letnią.

Do zewnętrznej izolacji budynków powinniśmy stosować pianki zamkniętokomórkowe, gdyż są odporne na wodę i na zawartą w powietrzu wilgoć. Są one również bardzo wytrzymałe i sztywne.

Do wewnętrznych prac wykończeniowych wykorzystywane są pianki otwartokomórkowe, które do szybkiego utwardzania potrzebują naturalnego dostępu do powietrza o wysokiej wilgotności. Ten rodzaj pianek stosowany jest do uszczelniania oraz zaklejania różnych szczelin.

Najważniejsze informacje, o których powinniśmy pamiętać

  • Łatwość w dozowaniu pianki zależy od zastosowanego dozownika.
  • Zawsze podczas doboru pianki powinniśmy się kierować jej tolerancją temperaturową.
  • W zależności od składników zależy szybkość zastygania.
  • Każda pianka ma inną prężność, czyli zdolność do zwiększania objętości.

Jeśli szukają Państwo idealnego rozwiązania na ocieplenie domu, to zapraszamy do kontaktu! Otrzymają Państwo produkty o najlepszej jakości w dobrej cenie!

Enter your keyword


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/media4y/kldocieplenia.pl/:/home/klient.dhosting.pl/media4y/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/media4y/kldocieplenia.pl/public_html/wp-content/plugins/pithree-framework/widgets/widgets.php on line 27

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/media4y/kldocieplenia.pl/:/home/klient.dhosting.pl/media4y/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/media4y/kldocieplenia.pl/public_html/wp-content/plugins/pithree-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 33