Izolacje Przemysłowe

Aplikacja piany poliuretanowej w dużych obiektach przemysłowych przekłada się na przyszłe, niższe koszty ogrzewania. Dzięki takiej izolacji wykluczone zostaje zjawisko kondensacji pary wodnej, która powoduje korozję oraz zagnieżdżanie się w izolacji pleśni i grzybów. Zaizolowanie hal i magazynów pianką poliuretanową jest odporne również na ciężkie warunki klimatyczne, a także insekty i gryzonie. Bez przeszkód można stawiać w pomieszczeniach chłodnie oraz inne magazyny, gdyż spójna, bezłączeniowa struktura izolacji pomoże utrzymać pożądaną temperaturę i uchroni przed wilgocią i dostawaniem się wody do wnętrza budynku. Pianka to także gwarancja wygłuszenia oraz usztywnienia konstrukcji państwa obiektu przemysłowego. Dzięki technologii natryskowej, zapewniamy szybkie i sprawne wykonanie usługi, bez obaw o opóźnienia i straty finansowe.

 

Hydroizolacja elastomerem polimocznikowym

Dwuskładnikowe elastomery polimocznikowe stosowane są w budownictwie na szeroką skalę dzięki swoim szczególnym parametrom. Ich początkowa objętość powiększa się kilkukrotnie po nałożeniu na izolowaną powierzchnię, którą wypełnia w najmniejszych nawet szczelinach czy ubytkach, czyniąc ją równą i szczelną. Nie jest konieczne specjalne przygotowanie powierzchni poprzez oczyszczanie czy gruntowanie, co pomaga zoptymalizować czas pracy.

Inne zalety polimocznikowych systemów powłokowych:

 • nieścieralne (idealne zabezpieczenie bębnów, młynów, kruszarek, itp.) oraz łatwe do utrzymania w czystości,
 • osłona przed rdzą,
 • zwarta struktura bez utraty elastyczności i sprężystości,
 • wodoodporność (także w przypadku wody morskiej, nieczystości ciekłych, itp.),
 • obojętne na działanie czynników biologicznych, chemicznych oraz mechanicznych,
 • współpracują z różnego rodzaju podłożami, także o nieregularnych kształtach,
 • duża wytrzymałość w bardzo szerokim zakresie temperatur,
 • możliwość kontaktu z wodą pitną.

Przykłady zastosowań:

 • zabezpieczenia antykorozyjne metali, betonu, drewna przed wpływem substancji drażniących, takich jak ścieki, chemikalia, sól, węglowodory i inne nieczystości,
 • hydroizolacja betonu oraz innych powłok tego wymagających, np. hydroizolacja betonowych konstrukcji, zbiorników wodnych i wody pitnej, basenów, podpory mostów, oczyszczalni ścieków itp.)
 • zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej w samochodach ciężarowych, dostawczych, typu pick-up oraz w przyczepach przewożących ciężkie ładunki,
 • zabezpieczenia różnego rodzaju powłok przed siłą uderzeniową powstałą wskutek wybuchu materiałów niebezpiecznych (ściany budynków, tunele metalowe,
 • drewniane lub betonowe, samochody, pojazdy wojskowe i inne).

 

Budynki hodowlane – chlewnie, kurniki, obory, stajnie

Dla obiektów z przeznaczeniem na hodowlę, ze względu na skrupulatne wymagania co do właściwej temperatury i stworzenia odpowiedniego mikroklimatu, idealną izolację stanowi pianka. Jest to solidna ochrona przed grzybami, pleśnią i drobnoustrojami chorobotwórczymi, które z łatwością rozprzestrzeniają się w klasycznych materiałach, np. w wełnie mineralnej. Równie ważną cechą izolacji natryskowej jest jej ponadprzeciętna szczelność, która eliminuje kondensację pary wodnej i gwałtowne zmiany w wilgotności powietrza, a w efekcie pozytywnie wpływa na wydajność i zdrowie zwierząt, nie przynosząc strat w hodowli. Pianka poliuretanowa to również wygoda i łatwość czyszczenia myjką wysokociśnieniową. Inwestując w izolację z pianki poliuretanowej, zapewnią sobie państwo obniżenie nakładów finansowych związanych z utrzymaniem inwentarza.

 

Hale przechowalnicze dla warzyw, owoców i płodów rolnych

Tak jak w przypadku budynków inwentarskich, także w halach gdzie przetrzymywana jest żywność, izolacja wykonana pianką poliuretanową sprawdza się doskonale. Jej kontakt z warzywami, owocami oraz innymi płodami rolnymi jest zupełnie bezpieczny i nie zagraża życiu i zdrowiu ludzi. Produkty zachowują swoją świeżość dzięki zagwarantowanej przez system cyrkulacji powietrza i utrzymania stałej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Wszelakie czynniki chemiczne w żaden sposób nie wpływają na cechy izolacji metodą natrysku; nie przenikają przez nią gazy i zapachy. Dodatkowo pianka działa odstręczająco na gryzonie i insekty oraz zabezpiecza plony przed stycznością z pleśnią, grzybami i innymi drobnoustrojami. Szczególne znaczenie ma też oczywiście łatwe utrzymanie higieny.

Enter your keyword