OCIEPLENIE DACHU PŁASKIEGO PIANKĄ – DLACZEGO WARTO?

Decydując się na wykonanie izolacji pokrycia dachowego, warto dokładnie przeanalizować sytuację i dobrać odpowiednią metodą. Oferujemy wykonanie ocieplenia dachu pianką. Jest to wysokiej jakości materiał, który pozwala zmniejszyć zużycie energii i jednocześnie podnieść komfort życia mieszkańców. Wyjaśniamy, że wybór odpowiedniego materiału jest niezwykle ważny – nieszczelny dach może zawierać wiele mostków termicznych, a te przyczyniają się do utraty dużej ilości ciepła, nawet w 50%. Co ważne, pianka może być wykorzystana zarówno do ocieplenia dachu płaskiego, jak i skośnego. Wynika to z faktu, iż wyróżnia się ona wysokimi właściwościami w zakresie przyczepności. Jej parametry w tym obszarze sprawiają, że doskonale sprawdza się przy nowych dachach, jak i przy wieloletnich konstrukcjach.

Dlaczego warto postawić na piankę?

Pianka poliuretanowa to doskonały materiał zarówno do ocieplenia dachu płaskiego, jak i skośnego. Jak już wspomniano, wyróżniają ją doskonałe parametry termoizolacyjne. W efekcie zapewnia skuteczną ochronę przed utratą ciepła w zimie – pozwala zmniejszyć koszty zużytej energii i ogrzewania, ale też przeprowadzić adaptację poddaszy na cele mieszkalne. Jej obecność ma także ogromne zalety latem – chroni bowiem wnętrze domu przed przedostawaniem się upału.

Sposób wykonania ocieplenia dachu pianką gwarantuje również, że zostanie ona idealnie zaaplikowana i dotrze w każdą, nawet najmniejszą szczelinę. Metoda natryskowa pozwala wykonać w 100% szczelną izolację, która zminimalizuje ryzyko wystąpienia mostków termicznych i innych, nawet mikroskopowych nieszczelności. Pianka poliuretanowa dodatkowo nie nasiąka wodą, nie kruszy się i nie pyli, ale też jest odporna na powstawanie pleśni.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.

Enter your keyword