Jakie są koszty ocieplania pianką domu?

Jakie są koszty ocieplania pianką domu?

Jakie są koszty ocieplania pianką domu?

Ocieplenie domu to ważna inwestycja, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Jeszcze przed przystąpieniem do pracy należy zdecydować się na określony materiał izolacyjny, ponieważ jego właściwości będą miały istotny wpływ na komfort dalszego mieszkania. Do ocieplania domów świetnie nadaje się pianka poliuretanowa, nazywana skrótowo pianką PUR – dzięki swojej trwałości, praktycznemu zastosowaniu i unikalnym parametrom fizycznym zyskała przez lata niezwykłą popularność.

Jest cenionym termoizolatorem wykorzystywanym do ocieplania poddaszy i dachów, ale sprawdza się również jako izolacja stropów belkowych, posadzek, garażów, hal, obiektów przemysłowych, a nawet ścian zewnętrznych i działowych. Na poniesienie jakich kosztów trzeba być jednak przygotowanym w przypadku wyboru pianki do ocieplenia domu?

Ile kosztuje ocieplenie domu pianką poliuretanową?

Jednym z najważniejszych wyznaczników kosztu izolacji domu pianką poliuretanową jest rozmiar obszaru, który ma zostać ocieplony. W przypadku zlecenia ocieplenia małego metrażu (do 120 m2 łącznie) cena będzie wyższa, ponieważ musi w niej zostać również uwzględniony koszt dojazdu – warto jednak zaznaczyć, że firma KL Docieplenia oferuje możliwość indywidualnego ustalenia wysokości opłat. Optymalną cenę można uzyskać przy metrażu wahającym się między 120 a 200 m2, natomiast jeśli praca będzie obejmowała obszar do kilku tysięcy m2, wówczas można liczyć na najlepsze warunki finansowe. Podobnie istotna jest grubość izolacji. Zwykle mieści się ona w przedziale 20-25 cm, ale można również zdecydować się na warstwę izolacji o grubości nawet 30 cm. Ze względu na ilość zużytego materiału trzeba się liczyć z wyższą ceną, która oscyluje w granicach 50-80 złotych za m2. Ponadto ocieplenie z użyciem pianki PUR zależy również od wersji preparatu: pianki otwartokomórkowej bądź zamkniętokomórkowej.

Przy szacowaniu kosztów izolacji pianką PUR należy wziąć pod uwagę to, że jest to metoda ocieplania, na której cenę składają się zupełnie inne czynniki niż przy docieplaniu tradycyjnym. Cena izolacji z pianki poliuretanowej wykonanej w zastępstwie np. wełny mineralnej wynika z wartości stosowanego do pracy sprzętu, wykonanej robocizny, a także wartości użytego w tym zabiegu materiału. Izolacje pianką poliuretanową wykonuje się szybko i sprawnie dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń natryskowych. W efekcie mniejszy nakład pracy to mniejszy wydatek, dlatego finalnie cena robocizny jest niższa. Jednocześnie biorąc pod uwagę to, że wełna mineralna wymaga wymiany po kilkunastu latach, natomiast ocieplenie pianką PUR wystarczy co najmniej na kilkadziesiąt lat, koszt usługi jest naprawdę atrakcyjny. Wymagania klientów są jednak na tyle różne, że firma KL Docieplenia do każdej inwestycji podchodzi w sposób spersonalizowany i oferuje indywidualną wycenę ocieplenia.

Dlaczego warto ponieść koszt ocieplania domu pianką poliuretanową?

Całościowy koszt ocieplania z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest nieco wyższy niż ocieplanie z użyciem np. wełny mineralnej, jednak należy pamiętać, że pod wieloma względami zabieg ten jest o wiele skuteczniejszy od tradycyjnych metod, a co za tym idzie – prowadzi do długoterminowych oszczędności. Aplikowana pod ciśnieniem pianka jest w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, tworząc szczelną i wytrzymałą warstwę izolacyjną. Sprawdza się znakomicie nie tylko w kontekście ocieplenia budynków, ale też docieplenia określonych ich segmentów. Ocieplanie poddaszy, w których występują takie utrudnienia jak lukarny o złożonej geometrii, narożniki, połączenia ścian ze skośnym dachem i załamania dachu, wydłuża czas wykonywania inwestycji. Podobnie jest w sytuacji, gdy ocieplenie ma zostać położone na powierzchni o bardziej finezyjnej strukturze, wymagające omijania pewnych jej fragmentów, np. otworów okiennych. Stopień złożoności prac oraz konieczność dostania się z aplikatorem w trudno dostępne punkty podnosi koszt całej usługi. Jednocześnie zastosowanie pianki PUR gwarantuje uzyskanie zamierzonego efektu, co skutkuje znacznymi oszczędności dzięki obniżonym rachunkom za ogrzewanie.

Enter your keyword