Jaki wybrać rodzaj ocieplenia na poddasze?

Jaki wybrać rodzaj ocieplenia na poddasze?

Jaki wybrać rodzaj ocieplenia na poddasze?

Ochrona budynku przed utratą ciepła ma bardzo duże znaczenie ze względu na wysokie koszty ogrzewania. Ułożenie odpowiedniej termoizolacji może w znacznym stopniu wyeliminować tworzenie się mostków termicznych i ograniczyć wychładzanie się przegród zewnętrznych. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie dachu, przez który przedostaje się nawet 1/3 marnowanego ciepła. Istnieje wiele technologii pozwalających na daleko idące zmniejszenie strat energii, jedną z najskuteczniejszych jest docieplanie poddaszy pianką. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega ta metoda i jakie są płynące z niej korzyści.

Na czym polega docieplanie pianką?

Docieplenie poddasza pianką to technologia natryskowa. Spieniony poliuretan w postaci piany otwartokomórkowej nanosi się z użyciem specjalnego agregatu na wewnętrzne elementy dachu. Preparat służący do wytworzenia pianki powstaje na miejscu z przygotowanych wcześniej komponentów i pod ciśnieniem jest przekazywany przewodami do pistoletu obsługiwanego przez operatora. Dzięki swej lepkości pianka łatwo przylega do ich powierzchni, tworząc szczelną i jednolitą powłokę. Piankę poliuretanową można układać na niemal każdym rodzaju podłoża. Będzie się dobrze utrzymywała na betonie, drewnie, cegłach, metalu, a także na tworzywach sztucznych.

Dlaczego warto docieplać poddasze pianką?

Docieplanie przy pomocy natryskiwanej pianki poliuretanowej gwarantuje niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła. Pianka jest bardzo lekka, więc nie obciąża konstrukcji dachu. Jej zaletą jest duża elastyczność, dzięki której pracuje wraz z drewnianą więźbą dachową, nie odspajając się ani nie pękając. Można ją układać także w ograniczonych przestrzeniach, których nie dałoby się zabezpieczyć przy wykorzystaniu innych metod. Nie ma żadnych problemów z dopasowaniem termoizolacji natryskowej do rozmaitych kształtów dachu. Jedną z ważniejszych zalet takiego rozwiązania jest też bardzo krótki czas, w jakim można wykonać prace. Pianka sprawdza się zarówno w nowo powstających budynkach, jak i w obiektach modernizowanych.

Enter your keyword