Jak wygląda proces termoizolacji budynków mieszkalnych pianą PUR?

Jak wygląda proces termoizolacji budynków mieszkalnych pianą PUR?

Jak wygląda proces termoizolacji budynków mieszkalnych pianą PUR?

Każdy budynek mieszkalny wznoszony pod naszą szerokością geograficzną musi być wyposażony w urządzenia pozwalające na osiągnięcie i utrzymanie we wnętrzu odpowiednio wysokiej temperatury podczas jesiennych, zimowych i wiosennych chłodów. Ważny jest nie tylko rodzaj zamontowanego źródła ciepła, ale także zastosowanie właściwej izolacji termicznej. Dla efektywności energetycznej budynku i utrzymania kosztów eksploatacji na możliwie niskim poziomie ogromne znaczenie ma również użyty materiał termoizolacyjny. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wykonanie izolacji pianką poliuretanową. Przekonajmy się, jakie są jej zalety i zobaczmy, jak się ją aplikuje.

Czym jest pianka PUR?

Pianka PUR to spieniony poliuretan, który dzięki swej niskiej przewodności cieplnej oraz strukturze składającej się z niewielkich pęcherzyków, jest w stanie skutecznie powstrzymywać ucieczkę ciepła. W zależności od powierzchni, która ma zostać zabezpieczona, piana może mieć postać otwartokomórkową bądź zamkniętokomórkową. Wypełniona powietrzem pianka otwartokomórkowa jest lekka oraz wykazuje dobrą elastyczność. Można jej używać przy docieplaniu dachów, ponieważ nie ogranicza pracy konstrukcji i nie obciąża jej w znacznym stopniu. Pianka zamkniętokomórkowa jest sztywniejsza, odporna na wodę oraz obciążenia mechaniczne Co sprawia, że nadaje się do ocieplania ścian fundamentowych, a także stropów i podłóg.

Jak nakłada się piankę PUR?

Pianka PUR jest wytwarzana ze specjalnie przygotowanych komponentów w agregacie przywożonym na miejsce wykonywania prac. Poszczególne składniki są automatycznie mieszane i podgrzewane do odpowiedniej temperatury, a następnie podawane pod ciśnieniem przewodami aż do obsługiwanego przez wyszkolonego operatora pistoletu natryskowego. Z uwagi na stosowaną technologię w stosunkowo krótkim czasie można skutecznie zaizolować bardzo dużą powierzchnię. Do najważniejszych zalet pianki PUR poza wysokimi parametrami izolacyjności cieplnej należy dobre przyleganie do wszystkich materiałów budowlanych i szczelność wykonanej jednorodnej powłoki.

Enter your keyword