Jak obniżyć koszty ogrzewania dużych powierzchni przemysłowych?

Jak obniżyć koszty ogrzewania dużych powierzchni przemysłowych?

Jak obniżyć koszty ogrzewania dużych powierzchni przemysłowych?

Ogrzewanie dużych powierzchni przemysłowych wiąże się z ogromnymi kosztami, co wynika z kubatury takich budynków. Jednak dzięki odpowiednim technologiom, można w sposób znaczący obniżyć te wydatki. Jakie metody obecnie są najpopularniejsze i najbardziej efektywne?

Aplikacja piany poliuretanowej

Piana poliuretanowa to materiał izolacyjny, który doskonale sprawdza się również do ocieplania powierzchni magazynowych. Największą zaletą tego tworzywa jest to, że cechuje się bardzo wysokimi właściwościami termoizolującymi, lepszymi od wełny mineralnej oraz styropianu. Właśnie dlatego dzięki wykonaniu izolacji przemysłowej przy użyciu pianki można obniżyć koszty ogrzewania o nawet 50 proc. To ogromna oszczędność, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu.

Kolejnym atutem jest szybkość montażu. Piankę poliuretanową wystarczy w odpowiedni sposób rozpylić i niemalże od razu zwiększa ona objętość oraz ulega utwardzeniu. Również dlatego ocieplenie jest tak korzystne finansowo.

Izolacja dachu

Pianką poliuretanową można docieplać też dachy. Wpłynie to na zabezpieczenie przed nadmierną utratą ciepła, również w przypadku pokryć płaskich ze spadkiem poniżej 10 proc. To w tym przypadku doskonały materiał, bowiem dachów nie powinno się zbytnio obciążać, aby nie naruszyć integralności ich konstrukcji.

Obniżenie kosztów ogrzewania? Nie tylko

Okazuje się, że zastosowanie pianki poliuretanowej to również szereg innych korzyści, które mają znaczenie zwłaszcza w dużych obiektach przemysłowych. Jedną z takich zalet jest usztywnienie konstrukcji. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że obecnie w Polsce budynki przemysłowe oraz rolnicze są głównie konstrukcjami szkieletowymi. Mają one jednak mniejszą sztywność od tych murowanych, dlatego też podmuchy wiatru są wewnątrz bardziej odczuwane.

Także i tutaj doskonale sprawdzi się pianka poliuretanowa, które gwarantuje konstrukcji dodatkowe wsparcie. Sama zaś jest lekka, dzięki czemu nie dojdzie do niepotrzebnego obciążenia budynku.

Jak widać dzięki odpowiednim technologiom takim jak zastosowanie pianki poliuretanowej można znacznie obniżyć koszty ogrzewania dużych powierzchni przemysłowych. Jeśli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem tej metody na terenie swoich budynków zlokalizowanych w Rzeszowie lub okolicach, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Enter your keyword