Czy Pianka to dobry wybór ?

Czy Pianka to dobry wybór ?

Czy Pianka to dobry wybór ?

Wskutek zmieszania dwóch składników organicznych w warunkach wysokiego ciśnienia powstaje pianka poliuretanowa zawierająca komórki wypełnione gazem. To właśnie one sprawiają, że ocieplana powierzchnia zyskuje doskonałe właściwości izolacyjne, dużo lepsze niż w przypadku dotychczas stosowanych tradycyjnych materiałów (np. styropianu czy wełny mineralnej).

Zastosowanie pianki poliuretanowej do ociepleń eliminuje straty ciepła, czego efektem są niższe rachunki za ogrzewanie o 40%-50%. Warstwa z pianki poliuretanowej charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo ważna jest także jej uniwersalność – znakomicie przyczepia się do większości materiałów budowlanych (beton, metal, drewno), tworząc wodo- i ognioodporną izolację. Produkt cechuje bardzo krótki czas oraz łatwość montażu nawet w najmniej dostępnych obszarach. Powstała warstwa charakteryzuje się odpornością chemiczną na ciecze kwaśne oraz większość organicznych rozpuszczalników lakierniczych i substancji ropopochodnych. Izolacja piankowa zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach (-50 stopni C/+100 stopni C), jest obojętna dla środowiska i otoczenia, bezwonna. Dodatkowo, pianka stanowi barierę dla owadów, gryzoni oraz drobnoustrojów, nie powstają na niej grzyby i pleśń.

Izolacja za pomocą pianki poliuretanowej to dziś jedna z najtrwalszych metod na rynku. Zapewnia ochronę na długie lata, nie tracąc swych bardzo dobrych parametrów podczas użytkowania.

Enter your keyword